Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

Krásne zuby a zdravé ďasná nemusia byť len výsledkom fotomontáže na fotografiách slávnych hviezd. Možno vás to nebude stáť ani priveľa námahy, ani peňazí. Stačí dodržiavať hlavné kritériá v čistení zubov, ďasien, medzizubných priestorov a jazyka. Na nič netreba zabúdať. Správna ústna hygiena je náročná na čas, prípravu a trpezlivosť...

 

Voda je v týchto horúčavách nad zlato. Osviežuje, vyplavuje z tela škodliviny a zabezpečuje správnu cirkuláciu krvi. Už len to je dostatočným dôkazom, že bez vody to v našom živote naozaj nejde. Odborné štúdie stále potvrdzujú, že najohrozenejšou skupinou sproblematickým pitným režimom sú deti.

 

Leto nás za posledné týždne vôbec nešetrí. Vonku je horúco a sparno už aj v tieni. Ak sa však chcete pochváliť nádhernou bronzovou pokožkou, pred slnkom sa neskrývajte. Treba len dodržiavať základné pravidlá zdravého opaľovania a všetko bude fajn.

 

Chrípka a prechladnutie sú respiračnými ochoreniami,  spôsobené rôznymi vírusmi. Nakoľko tieto dva typy ochorení majú podobné príznaky, môže byť ťažké určiť rozdiel medzi nimi na základe symptómov.

 

Pohyb je pre človeka nevyhnutný a zdraviu prospešný. Existuje však mnoho faktorov, ktoré nás v pohybe výrazne obmedzujú. K narušeniu pohybového ústrojenstva dochádza v dôsledku nevhodnej životosprávy, často aj pohodlnosti a typickej ľudskej lenivosti.

 

Svoje vlasy zaťažujeme čím ďalej, tým viac. Nemusí sa to týkať výlučne len žien, ktoré zakaždým podľahnú príjemnej vôni novej vlasovej kozmetiky.

 

Náš imunitný systém často bojuje aj látkami, ktoré nepatria k typicky škodlivým pre ľudský organizmus a celkové zdravie. V takomto prípade ide o abnormálnu reakciu obranných mechanizmov na niečo, čo ľudskému zdraviu by za bežných okolnosti nemalo uškodiť.

 

 

Na príchod svojho vytúženého bábätka sa rodičia snažia dokonale pripraviť. V záujme všetkých zodpovedných rodičov treba venovať pozornosť bežným zásadám primárnej starostlivosti o dieťa.

 

Zvíťaziť nad prejedaním počas vianočných návštev vôbec nie je jednoduché. Prevencia v podobe striedmej zdržanlivosti je vylúčená - nechcete predsa nikoho uraziť a nechať sa dlho núkať je neslušné.

 

Ako si zmerať tlak v pohodlí domova? Prinášame Vám pár užitočných rád ako na to.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
:
Plná (Desktop) verzia