Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

Jeseň sa vás opýta: „Ako ste si svoje zdravie chránili počas leta?“ Najlepšie je nezostať zaskočení a byť vitálni v každej situácii. Svoje zdravie a celkovú imunitu je nevyhnutné podporovať pravidelne, a teda celoročne.

 

Príchodom jesene by sme nemali robiť žiadnu hrubú čiaru za svojím aktívnym životom a športovaním. Aj keď toto ročné obdobie so sebou prináša isté špecifiká, dá sa tomu prispôsobiť a urobiť veľa pozitívneho pre svoje zdravie. Naše telo reaguje na tieto vonkajšie zmeny tým, že je unavenejšie, čo sa neskôr prejaví aj na našej fyzickej a duševnej kondícii. Nad svojím telom musíme v týchto dňoch jednoducho zvíťaziť! V každom prípade uprednostnite pohyb pred vysedávaním doma.

 

Krásne zuby a zdravé ďasná nemusia byť len výsledkom fotomontáže na fotografiách slávnych hviezd. Možno vás to nebude stáť ani priveľa námahy, ani peňazí. Stačí dodržiavať hlavné kritériá v čistení zubov, ďasien, medzizubných priestorov a jazyka. Na nič netreba zabúdať. Správna ústna hygiena je náročná na čas, prípravu a trpezlivosť...

 

Voda je v týchto horúčavách nad zlato. Osviežuje, vyplavuje z tela škodliviny a zabezpečuje správnu cirkuláciu krvi. Už len to je dostatočným dôkazom, že bez vody to v našom živote naozaj nejde. Odborné štúdie stále potvrdzujú, že najohrozenejšou skupinou sproblematickým pitným režimom sú deti.

 

Leto nás za posledné týždne vôbec nešetrí. Vonku je horúco a sparno už aj v tieni. Ak sa však chcete pochváliť nádhernou bronzovou pokožkou, pred slnkom sa neskrývajte. Treba len dodržiavať základné pravidlá zdravého opaľovania a všetko bude fajn.

 

Chrípka a prechladnutie sú respiračnými ochoreniami,  spôsobené rôznymi vírusmi. Nakoľko tieto dva typy ochorení majú podobné príznaky, môže byť ťažké určiť rozdiel medzi nimi na základe symptómov.

 

Pohyb je pre človeka nevyhnutný a zdraviu prospešný. Existuje však mnoho faktorov, ktoré nás v pohybe výrazne obmedzujú. K narušeniu pohybového ústrojenstva dochádza v dôsledku nevhodnej životosprávy, často aj pohodlnosti a typickej ľudskej lenivosti.

 

Svoje vlasy zaťažujeme čím ďalej, tým viac. Nemusí sa to týkať výlučne len žien, ktoré zakaždým podľahnú príjemnej vôni novej vlasovej kozmetiky.

 

Náš imunitný systém často bojuje aj látkami, ktoré nepatria k typicky škodlivým pre ľudský organizmus a celkové zdravie. V takomto prípade ide o abnormálnu reakciu obranných mechanizmov na niečo, čo ľudskému zdraviu by za bežných okolnosti nemalo uškodiť.

 

 

Na príchod svojho vytúženého bábätka sa rodičia snažia dokonale pripraviť. V záujme všetkých zodpovedných rodičov treba venovať pozornosť bežným zásadám primárnej starostlivosti o dieťa.

 

Zvíťaziť nad prejedaním počas vianočných návštev vôbec nie je jednoduché. Prevencia v podobe striedmej zdržanlivosti je vylúčená - nechcete predsa nikoho uraziť a nechať sa dlho núkať je neslušné.

 

Ako si zmerať tlak v pohodlí domova? Prinášame Vám pár užitočných rád ako na to.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
:
Plná (Desktop) verzia