Ako regenerovať pokožku po zime?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako regenerovať pokožku po zime?

Zimné obdobie je obzvlášť náročné na udržanie svojho tela v kondícii. Fyzických aktivít v našom dennom režime ubúda a mráz za oknom v nás podnecuje chuť zostať doma. Zima je už v cieli a nastáva jarné obdobie, ktoré opäť prináša iné špecifiká pre starostlivosť o telo, duševnú pohodu, ale aj o pokožku. Čo si na nej treba po zimnom období všimnúť ako prvé?

Ak si pokožka udržiava zdravú, jemne ružovkastú farbu bez výrazných zápalových či ekzematických ložísk, mal by v nej byť zachovaný optimálny podiel minerálov a vitamínov a rovnako aj aminokyselín pre jej elasticitu a vláčnosť. To je priam ideálny stav, s ktorým sa pri takýchto výkyvoch počasia stretávame už len obvykle.

Skôr si na pokožke všímame, že je matná, bez prirodzeného lesku a svrbivá. Potrebuje urýchlene zotaviť, pretože bola celé zimné obdobie pod vplyvom extrémnych podnebných zmien. Pre chladné až mrazivé počasie je neraz špecifická znížená vlhkosť. Negatívny vplyv na pokožku sa ďalej umocňuje pôsobením vetra a dažďa.

Takéto zmeny si vyžadujú špeciálny rad kozmetických prípravkov proti vysúšaniu, svrbeniu až popraskaniu. Pokožku celého tela potrebujete zregenerovať čo najskôr, inak sa tieto problémy budú len prehlbovať!

V prvom kroku odporúčame zahájiť komplexnú detoxikáciu. Zamerajte sa na očistu vnútorného prostredia, aby sa z neho odplavili toxíny a vytvorilo ideálne prostredie pre účinné nutrienty. Vo forme kapsúl alebo šumivých tabliet s obsahom chrómu prispejú k správnej látkovej premene a k optimalizovaniu glukózy a cholesterolu v krvi.

Po takejto očiste doprajte svojej pokožke dlhodobejší oddych, a preto ju len výnimočné zaťažujte mejkapom a inými líčidlami. Je to správny krok, ako ju revitalizovať po ťažkých, mastnejších krémoch, typických pre zimné obdobie. Teraz ich postupne nahrádzajte pleťovým detoxikačným sérom, ktoré v jednom kroku ochráni pleť pred vonkajším znečistením a vďaka zvýšenému obsahu peptidov regeneruje a uchová jej mladistvý vzhľad.

O regenerácii sa jednoducho píše, ale ťažšie uvádza do praxe. Ako teda postupovať?

Svoju pokožku ani po desiatich zimných sezónach nebudete môcť revitalizovať, dokým sa správne neaktivizujú regeneračné procesy. Výbornou voľbou sú kozmetické prípravky s exfoliačnými účinkami. Tie pôsobia vďaka inovatívnej technológii, ktoré pleť zbavujú odumretých buniek natoľko, že sa v ďalšom kroku stáva čistejšou a vyhladenejšou. Výhodou je kombinácia ovocných kyselín a vybraných enzýmov na rýchlejšie a účinnejšie vstrebávanie. Pri krémoch si všímajte aj náročnosť na aplikáciu, aby zakaždým došlo k čo najrovnomernejšiemu rozotieraniu. Tým sú vybavené krémy s ultrasviežou, nemastnou, aquagélovou textúrou. Sú garanciou celodennej hydratácie vašej pokožky.

Pozor! Exfoliačné procesy na podporu revitalizácie pleti neobmedzujme len na ponuku chemických pílingov, ktoré nemusia pozitívne vplývať na každý typ pleti. Odumreté bunky z pokožky odstránite aj jednoduchším dermatologickým mechanizmom – ošetrujúcou kozmetikou s obsahom AHA kyselín.

Pri tomto type produktov hovoríme o preukázateľne spomalenejšom procese prirodzeného starnutia a dosiahnutí zdravšieho farebného tónu pleti. Tieto problémy miznú prostredníctvom lepšieho prekrvenia pokožky  - rýchlejšie sa tak obnovujú poškodené bunky, ale aj odlupujú odumreté časti.

Odporúčame používať AHA prípravky (alfa hydroxy acids) celoročne, nielen v prechodnom jarnom období a rozhodne nevynechávajte ani účinnú slnečnú kozmetiku. Prvé a zároveň silné jarné lúče sú pre unavenú pleť po zime ďalším extrémom. Svoje telo si vážme, rešpektujme každé jeho potreby a nepodceňujme nedostatky vplyvom rôznych zmien zvonku. Pomôžme svojej kráse!

Zdroj:

https://www.thehealthy.com/beauty/face-body-care/skin-care-for-spring-and-summer/

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia