null

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako sa detoxikovať počas sviatkov a zvíťaziť tak nad žalúdočnými ťažkosťami

Zvíťaziť nad prejedaním počas vianočných návštev vôbec nie je jednoduché. Prevencia v podobe striedmej zdržanlivosti je vylúčená - nechcete predsa nikoho uraziť a nechať sa dlho núkať je neslušné.

Čo však robiť, keď cítite, že ste to s jedlom prehnali a náhle sa ozýva  pálenie záhy a bolesti žalúdka? Zvíťazte nad pocitom prejedenia a detoxikujte sa vďaka bio doplnkom.

Aloe vera

Skvelú očistu by vám poskytla vláknina v forme zeleniny či ovocia. Ibaže v momente, keď ste tak plný, že to až bolí, určite nedokážete na ďalšie jedlo ani pomyslieť. Účinnú prvú pomoc poskytne aloe vera, ktoré má skvelé detoxikačné a protizápalové účinky. Ak aloe rastlinu doma nemáte, nevadí. Bio gel s výťažkom z aloe vera je rovnako účinný ako stopercentná štava z čerstvej rastliny. Stačí, keď vypijete trochu aloe gélu rozmiešaného vo vode a úľava na seba nenechá dlho čakať.

 

Goji

Pre obnovenie správneho fungovania metabolizmu skvelo funguje aj goji alebo kustovnica čínska. Okrem detoxu sa postará aj o celkové posilnenie imunity, ktorá je počas sviatočného prejedania oslabená. Nie darmo sa goji nazýva aj najzdravším jedlom na zemi, jeho vynikajúce antioxidačné vlastnosti sa používajú v kuchyni aj medicíne. Ak sa pre prejedenie cítite slabí a neschopní pohybu, dajte šancu bio extraktu z goji. Jednoduchšie sa vstrebáva a pomôže vám nájsť stratenú rovnováhu v črevách rýchlejšie.

Goji

 

Jablčný ocot

Keď cítite, že máte dosť, no pred vami je ďalšia návšteva, ďalšej ochutnávke šalátu a koláčov sa nevyhnete. Poradíme vám. Vypite predtým trochu jablčného octu na podporu trávenia alebo si vo vode rozpustite šumivú tabletu s prídavkom jablčného octu a vitamínu C. Jablčný ocot viaže toxíny, ktoré nájdeme v tučných jedlách. Prispieva tak k správnej látkovej premene a zmierňuje tak črevné napätie. Pribaľte si pár šumivých tabliet do kabelky a v prípade núdze ich neváhajte rozpustiť.

 

Užívajte si sviatky do sýtosti tak, aby ste lieky užívať nemuseli. A aj keď to s jedlom preženiete, majte vždy v zálohe triky, ktoré vám pomôžu uľaviť od ťažkostí s trávením. Nájdite si u nás bio doplnky, s ktorými vyhráte aj nad pocitom podráždenia, ktorý ide s bolesťou žalúdka ruka v ruke.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia