Make-up na každý všedný deň

Kategórie
 
 
 
 
 

Make-up na každý všedný deň

Make-up a iné líčidlá patria do sveta žien. Pomáhajú nám zvýrazniť prirodzené črty tváre, zakryť jemné nedostatky a zlepšiť celkovú spokojnosť. S líčením sa nám nespájajú len spomienky na slávnosti, ale aj bežný deň v práci či na doma. Ženám na ich atraktivite záleží predsa neustále. Poďme si navzájom pomôcť pri výbere make-upu a prezraďme pár užitočných trikov.

Pred samotným aplikovaním

Make-up nanášame vždy na očistenú a usušenú pleť. Ideálne je jemné opláchnutie pleti, bez drhnutia či používania nevhodných pomôcok na čistenie tváre. Ak je to pre vás málo „trendy“, použite špeciálne špongie, ktoré sú bežne dostupné v drogériách. Má to však aj isté nevýhody, zvlášť, ak trpíte problematickou pleťou. Špongie musia byť vždy čisté a suché, inak sa v nich množia baktérie.

Pozor, na rannú hygienu v kúpeľni vám nemôže stačiť 5 minút. Pleť potrebujete dôkladne očistiť od mazu, potu a drobných nečistôt, ktorým počas noci nijako nezabránime usádzať sa. Čím sviežejšia pleť, tým lepšie sa bude make-up vstrebávať do pokožky. Preto si musíme tak veľmi dať záležať na čistej pleti.

 

Voda verzus kozmetika?

A čo tak spojiť príjemné s užitočným a do svojich ranných, ale aj večerných rituálov zaradiť micelárnu pleťovú vodu s kyselinou hyalurónovou? Pleť nielenže dokonale očistí aj od tých najmenších zvyškov potu či make-upu, ale ju hĺbkovo hydratuje, udrží optimálne vláčnu a v plnej kondícii. Produkty si vyberajte podľa typu svojej pleti, ale dbajte aj na informáciu o vysokej kožnej a očnej tolerancii.

Náš tip – veľké obavy pri čistení pleti majú aj dámy s mastnou a aknóznou pleťou. Pri výbere čistiacich produktov sa zamerajte na peny a gély alebo na mydlá, no tie by nemali príliš peniť ani zanechávať veľmi lesklý film na pokožke. Pleť takto môžu viac vysúšať a dráždiť. V prípravkoch nesmú byť sulfáty, detergenty a lepším variantom sú tie bez parfumácie. Opäť zostávajú TOP zložkami na očistenie a hydratovanie pleti omega-3 mastné kyseliny, ceremidy, niacínamid a kyselina hyalurónová.

Make-up jedným ťahom? Omyl!

Líčením zväčša chceme dosiahnuť, aby nám bez výrazných úprav vydržalo na celý deň. Na make-up vašu pleť najlepšie pripraví dôkladná podkladová báza. Má byť zárukou dlhotrvajúceho efektu pre zdravo vyzerajúcu pleť. To, že je pleť dokonale pripravená na make-up, zistíte hneď, ako podkladová báza podporí jej zjednotený tón a najmä vyhladený povrch. Výhodou je aj zamedzenie mastnenia pleti. Líčenie vydrží vďaka podkladovej báze v priemere dlhšie o 3 až 4 hodiny!

Pred aplikáciou make-upu si overte správnosť podtónu svojej pleti, ktorý sa môže pohybovať na úrovni ružovkastý – béžový až olivový. Nevyhnutné je vyberať si podľa konkrétneho problému s pleťou. Okrem toho sú potrebné zručnosti a estetické precítenie pri samotnom nanášaní.

Pozor, ak vás súri čas a chcete si make-up naniesť len prstami, tak vedzte, že to nie je zlá alternatíva. Prsty dodajú make-upu vyššiu teplotu, začne sa jemne roztápať, čím sa s ním oveľa lepšie pracuje. Dobre priľne na pokožke, no neskôr však môžete zbadať menšie šmuhy. Tie si často privodíme aj hubkami či štetcami pre profesionálnu aplikáciu.

Náš tip - Ak si aj po nanesení make-upu všimnete drobné nedokonalosti, použite korektor vhodný na kruhy pod očami či na lokálne začervenanie pleti. Použite hypoalergénny a pre všetky typy pleti. Neverte ani fámam, že korektory spôsobujú akné alebo podporujú rýchlejšie starnutie pleti... Omyl!

Poslednou drobnôstkou je fixácia make-upu v spreji alebo v púdri. Je takým úžasným zavŕšením, že si viete na dokonalé líčenie nájsť čas a záleží vám na vašom príjemnom vzhľade aj v tých náročných či menej ťažkých časoch.  

Zdroj:  https://www.colorescience.com/learn/how-to-apply-makeup 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia