Nádherné bronzové opálenie. Ako ho docieliť?

Kategórie
 
 
 
 
 

Nádherné bronzové opálenie. Ako ho docieliť?

Leto nás za posledné týždne vôbec nešetrí. Vonku je horúco a sparno už aj v tieni. Ak sa však chcete pochváliť nádhernou bronzovou pokožkou, pred slnkom sa neskrývajte. Treba len dodržiavať základné pravidlá zdravého opaľovania a všetko bude fajn.

Tak ako môže byť opaľovanie príjemné a relaxačné, rovnako je aj záťažou pre ľudský organizmus, a preto treba vedieť odhadnúť správnu mieru. Správne opaľovanie si musíte naštudovať! Príprava na opaľovanie sa začína už niekoľko týždňov pred zahájením letnej sezóny. Okrem cieleného opaľovania na nás v lete intenzívne pôsobí slnko aj pri chôdzi, pri práci v záhrade alebo počas bežnej prechádzky. V krátkom letnom odeve a pri nedostatočnej ochrane pred slnkom ohrozujete citlivú pokožku tváre, rúk, chodidiel a v oblasti vlasov. Pred každým pobytom na slnku nezabúdajte na ošetrenie tela kvalitnými opaľovacími prípravkami. Tie by mali podporiť zdravú pigmentáciu vlasov aj pokožky a ochrániť tak telové bunky pred oxidačným stresom. Dôležitá je kombinácia vitamínu C, D a E, betakaroténu a oxidu meďnatého.

S prípravou na opaľovanie sa nezačína na pláži. Ale vo vlastnej kúpeľni a kuchyni!

Pripraviť pokožku na opaľovanie musíte ešte pred intenzívnym prílivom slnečných lúčov. Pokožka bude pružnejšia, odolnejšia a lepšie hydratovaná. Ak vyviniete čo najväčšie úsilie na dôkladné očistenie pokožky pred opaľovaním, bude oveľa menej náchylná na podráždenie, alergické reakcie na slnko či prehriatie. Vo vašej kozmetickej výbave by počas leta nemali chýbať ani prípravky s účinnou ochranou pred spálením kože. To má za následok aj jej predčasné starnutie. Na to radšej ani nepomyslieť!

Najlepšie je pripraviť si domáce očistné peelingy a vyživovať svoje telo zvnútra. Na to je ideálna strava bohatá na antioxidanty, vitamín C, vápnik a horčík. Na pitný režim netreba zabúdať ani počas chladnejších dní. Z tela sa tak vyplavujú škodliviny, osviežite sa a pre pokožku je pitný režim zdrojom hydratácie a lepšej pružnosti. Nenáročná na prípravu je napríklad tvarohovo-medová alebo tvarohovo-ovsená maska. Z pokožky sa odstránia odumreté bunky, zvláčnia ju a regenerujú. Zábalmi si ošetrite aj vlasy a vlasovú pokožku. Buď si ich zakúpite alebo uprednostníte domáce suroviny. Jogurtové zábaly majú perfektné hydratačné vlastnosti. Ochránite ich pred lámavosťou a vysušovaním. Z pokožky nôh pred opaľovaním odstráňte ochlpenie a taktiež si na ne nanášajte očistné hydratačné pílingy. 

Tvár, krk, dekolt, nohy a vlasová pokožka. To si neustále opakujte pred tým, ako zahájite tohtoročnú letnú sezónu. Slnko ľudský organizmus nešetrí. Tak ako ho vie uzdraviť, pri nadmernom pôsobení narúša jeho prirodzený ochranný filter. Dôsledky môžu byť naozaj veľmi vážne.

Pôsobeniu slnka sa počas leta len veľmi ťažko vyhneme. Stačí, že si odbehnete okolo obeda na menší nákup a už sa aj slníte. Naštudujte si svoj fototyp pokožky. Tak si jednoduchšie vyberiete vhodnú kozmetiku na opaľovanie. Iné sú následky pôsobenia slnka na ľudí so svetlejšou a iné na tých, čo majú tmavší tón pleti.

Svetlejšia pokožka je oveľa citlivejšia a skôr sa na slnku spáli. Na slnku bez ochladzovania a tienenia môžete byť nanajvýš 8 minút. Takáto pokožka má málo pigmentu, reaguje začervenaním a nadmerným lúpaním sa. Používajte kozmetiku s vysokým ochranným faktorom. Pri prirodzene tmavšom tóne pokožky môžete byť na slnku približne 30 minút. Pokožka hneď zhnedne. Po opaľovaní nepociťujete nepríjemné pálenie ani svrbenie.

Pre všetkých však platia tie isté princípy zdravého pobytu na slnku. Vyhýbajte sa slneniu medzi 11 až 15. hodinou. Najlepšie je striedať 15 až 20 minútové opaľovanie s tienením a dostatočným príjmom tekutín. Okrem plaviek sa odporúča chrániť si telo príjemným bavlneným odevom, šatkou a slnečnými okuliarmi. Ani vodeodolné opaľovacie prípravky nezaručujú stopercentnú ochranu pri častom kontakte s vodou a rovnako aj potom. Opaľovacie prípravky si nanášajte rovnomerne a natieranie opakujte po každých dvoch hodinách. Tak bude vaše slnenie príjemné a bez zdravotných komplikácií. Leto má byť tým najkrajším obdobím v roku. Tak si ho spríjemňujme!

Zdroje:

www.webmd.com

Fotka od značky: Stokpic

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia