Pozývame vás na sypaný čaj o piatej!

Kategórie
 
 
 
 
 

Pozývame vás na sypaný čaj o piatej!

Potrebujete rýchlo dodať energiu, keďže pred vami je ešte milión povinností? Ste rozladení, malátni a stále máte pocit, že vás bolí celé telo? Aj na túto nemoc existuje liek, my ho nazývame sypaný čaj na zefektívnenie pitného režimu.

Mnohí sa zhodujú na tom, že najzdravšou voľbou na uhasenie smädu je čistá voda. Áno, ale život si treba spríjemňovať, a tým aj znásobiť každú výnimočnú chvíľku. Pitím sypaného čaju podporíme svoj organizmus natoľko, že sa očistia vnútorné orgány, zvýši obranyschopnosť a upokojí myseľ. Čo viac si teda želať?

Výhody sypaných čajov

Prírodná bylinná zmes vo forme čaju nemá obsahovať žiadne chemické farbivá ani iné prísady na zlepšenie chuti či arómy. Užívateľom by malo záležať na dôkladne usušených čajových lístočkoch, kvetoch alebo aj celých plodoch v špeciálnych ochranných obaloch. Ich výhodou oproti porciovaným čajom je, že jednoducho vidíme, čo kupujeme. V mnohých predajniach máte možnosť ohodnotiť ich kvalitu nielen zrakom, ale aj detailným preskúmaním jemných čiastočiek v dlani a vychutnávaním ich úžasnej vône.

Sile sypaného čaju sa snáď nevyrovná žiadna novinka v nápojom lístku či už v exkluzívnej reštaurácii, alebo špecializovanej čajovni. No na tieto miesta sa oveľa ťažšie dostanete pri rôznych zdravotných hendikepoch, so seniormi alebo malými deťmi.

Vtedy je najlepším riešením online lekáreň s rozšírenou ponukou sypaných čajov. Tie by vám po pár klikoch mali prezentovať aj najlepšie sypané čaje pre deti všetkých vekových kategórií alebo na zmiernenie konkrétnych ťažkostí.

Okrem toho prinášajú sypané čaje aj ďalšie nesporné výhody. Takmer na nezaplatenie je vychutnať si voľné chvíle s priateľmi pri čaji, ktorý tento pôžitok len znásobuje – príprava je zdĺhavejšia, keďže po zaliatí a uvoľnení účinných látok by ste si mali nápoj precediť, až tak popíjať dúšok po dúšku.

Miestnosťou sa šíri úžasná vôňa prírody, ktorá nemá konkurenciu. Dobrou správou je, že niektoré sypané čaje možno aj viackrát zaliať pri zachovaní tých istých účinkov. To je pri iných čajových nápojoch či ovocných šťavách neprípustné.

Sypaných čajov je ako maku – ťažko si vybrať!

Sypané čaje si netreba vyberať ani podľa obalu, ani farby, ale podľa vášho fyzického či konkrétneho duševného problému. Už len to, že si čaj pripravíme sami, vzbudzuje v nás oveľa lepší pocit, že sme urobili niečo pre svoje zdravie. Najlepšie je pokryť jednou šálkou čo najviac zdravotných ťažkostí. To dokáže aj jednozložková čajovina  či vylepšené zmesi zeleného a červeného čaju na komplexnú detoxikáciu tela. Čoraz viac si už dávame záležať na miernejšom tempe a viac upriamujeme pozornosť na svoje vlastné potreby. Chceme jednoducho zrelaxovať a upokojiť myseľ. Sypaný čaj na zlepšenie duševného zdravia je zárukou na lepšie dni, aj keď sa mnohým navôkol javia úplne inak.

Dokážte, že si pred jarným obdobím viete „reštartovať“ imunitný systém aj vďaka vňati žihľavy dvojdomej v kvalitne sypanej čajovine. Bez ohľadu na vek potrebujeme po každom náročnejšom období regenerovať obličky a močové cesty, posilniť srdce a zlepšiť dýchanie – až tak dáme každému ďalšiemu dňu „iný náboj“. Kto teda ide spolu s nami do toho? 

Zdroj:

https://www.verywellfit.com/health-benefits-of-tea-how-different-types-compare-4148086

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321243

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia